25 lipca 2016

Christina Lauren - "Piękny sekret"

  Autor: Christina Lauren
  Tytuł: "Piękny sekret"
  Seria: Beautiful Bastard, t.IV
  Liczba stron: 416
  Premiera: 4 lipca 2016
  Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka

Piękny sekret [Christina Lauren]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Poznajcie przebojową i niezwykle inteligentną inżynier Ruby Miller, która postanowiłam postawić wszystko na jedną kartę i przeprowadziła się ze słonecznego San Diego do deszczowego Londynu. Amerykanka dostała się na staż w jednej z prestiżowych firm inżynierskich, gdzie doskonale sobie radzi. Jest pewna siebie, zabawna, towarzyska i… od samego początku zakochana w wiceprezesie Niallu Stelli. 

Niall Stella wydaje się być Panem Idealnym. Świetnie zbudowany, inteligentny, szarmancki, elegancki – krótko mówiąc doskonały w każdym calu. Aż trudno uwierzyć, że tak przystojny mężczyzna ma problemy w kontaktach damsko-męskich, jest zamknięty i wycofany. Jego doświadczenie w tym zakresie ogranicza się do nieudanego małżeństwa, po którym pozostały jedynie przykre wspomnienia. I wtedy na jego drodze staje ona – Ruby Miller, z którą został wysłany na delegację do Nowego Jorku. Jak ten wyjazd wpłynie na nich?

Christina Lauren to duet pisarski, który swoją karierę rozpoczynał od publikowania fanfiction inspirowanego serią „Zmierzch”. Christina Hobbs oraz Lauren Billings postanowiły spróbować swoich sił w pisaniu romansów. Ich debiut wydawniczy „Piękny drań” trafił do księgarni w 2013 roku i od razu został doskonale przyjęty. „Piękny sekret” to czwarta część serii „Beautiful Bastard”. 

*****

Po dość słabym „Pięknym graczu” sięgnęłam po „Piękny sekret”. Autorki przyzwyczaiły mnie do powielania schematu – kobieta i mężczyzna początkowo zabawiają się bez zobowiązań, aż w końcu jedno z nich dostrzega, że to, co ich wiąże jest czymś wyjątkowym. Tym razem zostałam mile zaskoczona. Już od pierwszych stron było wiadome, że między Ruby a Niallem będzie iskrzyć, jednak w odróżnieniu od poprzednich części wszystko dzieje się powoli. Młoda dziewczyna, chcąc zdobyć ukochanego, będzie musiała przebić się przez kolejne skorupy, którymi mężczyzna otoczył się po rozwodzie. Historia znacznie wyróżniająca się na tle podobnych powieści, w których królują postacie bez skazy, a mężczyźni przypominają nieustraszonych herosów. Tym razem Autorki skupiły się na opisie uczucia rodzącego się między bohaterami, a sceny erotyczne są dodatkiem i nie przyćmiły  (jak we wcześniejszych tomach) fabuły. Wątek miłosny został świetnie skonstruowany. Wszystko jest naturalne, nie ma żadnych udziwnień i co najważniejsze – nie jest oderwane od rzeczywistości. 

Ogromną zaletą powieści są kreacje głównych bohaterów. Ruby i Niall są ciekawi, różnorodni i zdecydowanie inni w stosunku do postaci, które pojawiły się w poprzednich częściach i to chyba dlatego tak ich polubiłam. Nie mamy do czynienia z kolejnym samcem alfa i szarą myszką, tylko z pewną siebie studentką oraz przystojnym, aczkolwiek nieśmiałym i wycofanym biznesmenem, który „ma nosa” do interesów. Role się odwróciły i to kobieta rządzi w związku.  Co prawda, Ruby czasami mnie irytowała swoim postępowaniem, ale rekompensował mi to Niall, który podbił moje serce swoją nieporadnością w stosunkach damsko-męskich. 

Podsumowanie: Autorki stworzyły świetną powieść obyczajową z elementami erotycznymi, jednak ciężko ocenić tę książkę. Jest prawdziwa do bólu – opisy przemyśleń głównych bohaterów są ujmujące, a dylematy, przed którymi stają, zdarzają się wielu osobom na co dzień, ale czasami jest tak surrealistyczna, że dziwiłam się, że Autorki wpadły na tak pokręcone pomysły. W ostatecznym rozrachunku muszę przyznać, że powieść zasługuje na uwagę, zwłaszcza, że w odróżnieniu od poprzednich części zawiera przesłanie zgodnie z którym, w niektórych przypadkach powinniśmy zapomnieć o przeszłości, aby móc cieszyć się pełnią miłości w danej chwili. Jest zabawnie, ciekawie, nie brakuje seksu i ciętych ripost – myślę, że fani twórczości tego duetu pisarskiego nie będą zawiedzeni ;)

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka oraz Portalowi BookHunter, gdzie również możecie przeczytać moją recenzję --> KLIK
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.