7 lipca 2016

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


Lato w pełni, upał nie daje o sobie zapomnieć, a w kinach pojawiają się nowe filmy i to jakie!
1 lipca
"Tarzan"
Reżyseria: David Yates
Scenariusz: Craig Brewer, Adam Cozad
Produkcja: USA
Premiera: 30 czerwca 2016 (świat)
W rolach głównych: Alexander Alexander Skarsgård (John Clayton/Tarzan), Samuel L. Jackson (George Washington Williams), Margot Robbie (Jane Clayton), Djimon Hounsou (przywódca Mbonga), Christoph Waltz (Leon Rom)
Opis: Mijają lata, od kiedy Tarzan (Skarsgård), opuścił afrykańską dżunglę na rzecz cywilizowanego życia w Londynie. Jako John Clayton III, Lord Greystoke decyduje się wrócić do Konga, gdzie ma pełnić funkcję emisariusza rządu z misją handlową. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jest pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej grze targanego wolą zemsty, chciwego kapitana Leona Roma z Belgii (Waltz). Okazuje się, że osoby stojące za zabójczym spiskiem nie mają pojęcia, co rozpęta się za ich sprawą. 

Zwiastun:

"Agent i pół"
Reżyseria: Rawson Marshall Thurber
Scenariusz: Rawson Marshall Thurber, Ike Barinholtz, David Stassen
Produkcja: USA
Premiera: 30 czerwca 2016 (świat)
W rolach głównych: Dwayne Johnson (Bob Stone), Kevin Hart (Calvin Joyner)
Opis: Chciałoby się powiedzieć, że stara przyjaźń nie rdzewieje. I chyba coś w tym jest. Dwóch starych kumpli odnawia znajomość dzięki jednemu z portali społecznościowych. I tak księgowy, w którego życiu niewiele się dzieje, zostaje wciągnięty do międzynarodowej szajki szpiegowskiej... 

Zwiastun:

*****
8 lipca
"Iluzja 2"
Reżyseria: Jon M. Chu
Scenariusz: Ed Solomon
Produkcja: USA
Premiera: 8 czerwca 2016 (świat)
W rolach głównych: Jesse Eisenberg (J. Daniel Atlas), Mark Ruffalo (Dylan Rhodes), Woody Harrelson (Merritt McKinney), Dave Franco (Jack Wilder), Daniel Radcliffe (Walter Mabry), Lizzy Caplan (Lula), Morgan Freeman (Thaddeus Bradley), Michael Caine (Arthur Tressler)
Opis: Czterej Jeźdźcy powracają! Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy – tym razem wpadnie w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą oskarżeni zostaną Czterej Jeźdźcy. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność będą musieli udowodnić swą niewinność i usidlić swego wroga. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności. 

Zwiastun:

"Noc oczyszczenia: Czas wyboru"
Reżyseria i scenariusz: James DeMonaco
Produkcja: Francja, USA
Premiera: 29 czerwca 2016 (świat)
W rolach głównych: Frank Grillo (Leo Barnes), Elizabeth Mitchell (senator Charlie Roan)
Opis: Przed nami kolejne 12 godzin, podczas których może zdarzyć się wszystko. Nie ma reguł, nikt nie jest bezpieczny. Raz w roku świat ogarnia całkowita anarchia. Legalne jest każde przestępstwo. Na ten dzień czekają mordercy i zwyrodnialcy. Wiedzą, że tego dnia mogą zrobić wszystko. I nie cofną się przed najbardziej wymyślnymi torturami.

Zwiastun:
*****

15 lipca 
"Facet na miarę"
Reżyseria: Laurent Tirard
Produkcja: Francja
Premiera: 4 maja 2016 (świat)
W rolach głównych: Jean Dujaroin (Alexandre), Virginie Efira (Diane Duchene)
Opis: Diane jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: "nie sposób mnie przegapić". Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń. Ich pierwsze spotkanie kończy się szalonym skokiem ze spadochronu. Diane ulega romantycznej fascynacji wyjątkowym i niezwykle dowcipnym mężczyzną. Jednak z czasem w serce kobiety zaczynają wkradać się wątpliwości…

Zwiastun:
*****

29 lipca
"Jason Bourne"
Reżyseria: Paul Greengrass
Scenariusz: Matt Damon, Paul Greengrass, Christopher Rouse
Produkcja: USA
Premiera: 27 lipca 2016 (świat)
W rolach głównych: Matt Damon (Jason Bourne), Alicia Vikander (Heather Lee)
Zwiastun:

To kilka lipcowych propozycji. W kinach pojawi się również nowa część "Star Trek" oraz "Epoki lodowcowej", jednak nie jestem nimi zainteresowana. A Wy zamierzacie wybrać się na jakichś film? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.