14 sierpnia 2016

Joanna Szarańska - "I że Ci nie odpuszczę"

  Autor: Joanna Szarańska
  Tytuł: "I że ci nie odpuszczę"
  Seria: Kalina w malinach, t.I
  Liczba stron: 314
  Premiera: 3 lutego 2016
  Wydawca: Czwarta Strona

  I że ci nie odpuszczę. Tom I. Kalina w malinach [Joanna Szarańska]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Przed Kaliną TEN dzień, TEN, o którym każda kobieta marzy od najmłodszych lat. Biała sukienka wisi już od dawna w szafie, goście zaproszeni, sala zarezerwowana, jedzenie przygotowane, wieczór panieński udany, jednak nie wszystko idzie po jej myśli. Gdy wraz z ukochanym stoją przed ołtarzem, okazuje się, że on…będzie tatusiem! Jednak to nie Kalina będzie mamą, tylko jej najlepsza przyjaciółka Jola. Niedoszła panna młoda wychodzi z przytupem z kościoła i na kilka tygodni zaszywa się w mieszkaniu rodziców. Po pewnym czasie postanawia raz na zawsze uporać się z przeszłością i wykorzystać voucher do spa, który otrzymała jako spóźniony prezent ślubny. To miał być początek nowego życia, tymczasem to, co zastaje na miejscu, przechodzi jej najśmielsze oczekiwania. Jak pobyt w Kamionkach wpłynie na kobietę?


Joanna Szarańska to pogodna, pełna niegasnącego entuzjazmu osoba. Copywriterka, która kocha piłkę nożną, język hiszpański i… książki, zwłaszcza najgrubsze tomiszcza Kinga :) „I że Ci nie odpuszczę” to jej debiut literacki, który zapoczątkował serię „Kalina w malinach”.

Czy czytaliście kiedyś książkę, przy której nie mogliście przestać się uśmiechać? Bo ja właśnie taką znalazłam. Już po przeczytaniu opisu „I że Ci nie odpuszczę” wiedziałam, że ta powieść to strzał w dziesiątkę! Akcja toczy się w ekspresowym tempie, nie ma miejsca na nudę i zbędne opisy. Świetnym uzupełnieniem jest wątek kryminalny, w którym nie wszystko jest takie, jakie się wydaje na pierwszy rzut oka.  Mimo tego, całość jest spójna i czyta się ją z przyjemnością. Poza dawką humoru dostajemy pozytywne przesłanie, które brzmi: „Nie daj się! Głowa do góry! Po burzy zawsze wychodzi słońce”. Nie sposób nie wspomnieć o kreacjach bohaterów. Główna bohaterka – Kalina – to  niezwykle zaradna dziewczyna, która znajdzie wyjście z każdej sytuacji, a odwagą przebija niejednego bohatera, podobnie jak Szparka (tak, Szparka :D ), dlatego tworzą świetny duet. Jeżeli dodamy do tej ekipy Starego Jana, pomysłową kucharkę oraz policjanta, z którym Kalina będzie miała niejedną przeprawę, to powstaje cała gama bohaterów, których nie da się nie lubić.

Podsumowanie: „I że Ci nie odpuszczę” to świetny debiut pani Szarańskiej. Lekka i przyjemna komedia z wątkiem kryminalnym, którą można pochłonąć w jedno popołudnie, przy której uśmiech nie schodzi z twarzy. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy Kaliny. Ciekawe co tym razem wykombinuje :D Oby więcej takich debiutów na polskich rynku wydawniczym!

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.