4 września 2016

Karolina Wilczyńska - "Dasz radę, Nataszo!"

  Autor: Karolina Wilczyńska
  Tytuł: "Dasz radę, Nataszo"
  Seria: Jeszcze raz, Nataszo, t.II
  Liczba stron: 273
  Premiera: 2 marca 2016
  Wydawca: Czwarta Strona

  Dasza radę Nataszo [Karolina Wilczyńska]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

"Dasz radę, Nataszo!"


Natasza rozliczyła się z przeszłością i postanawia zacząć swoje życie na nowo. Niestety początki są bardzo trudne i kobieta niejednokrotnie się załamuje, jednak z pomocą przychodzi jej grupa wsparcia. Dzięki niej podejmuje decyzje, które okazują się kluczowe przy zmianie życia. Zakłada fundację, odnawia kontakty z kobietami, z którymi przyjaźniła się będąc jeszcze z mężem, odnajduje powoli sens życia. Czy wytrwa w swoim postanowieniu?

Karolina Wilczyńska to autorka kilkunastu książek, z czego dużą część stanowią powieści obyczajowe. Jak twierdzi, jest połączeniem realistki twardo stąpającej po ziemi z marzycielką i idealistką, która kroczy przez świat z nieustającą wiarą w dobro i sprawiedliwość. „Dasz radę, Nataszo” to kontynuacja „Jeszcze raz, Nataszo”.

Tym razem fabuła powieści przedstawia obecne poczynania głównej bohaterki, która zmaga się z załamaniem, samotnością i uzależnieniem. Widzimy jak Natasza walczy sama ze sobą, jak próbuje stanąć na nogi po niezwykle ciężkim okresie w jej życiu. Autorka skupia się na szczegółach i widać, że naprawdę dobrze się przygotowała do napisania tej powieści. Nic nie jest przypadkowe, poza tym mamy wgląd nie tylko w poczynania Nataszy, ale również w jej przemyślenia i targające nią emocje, przez co widzimy całokształt zmian.

Powieść pochłonęłam w okamgnieniu. W dużej mierze to zasługa stylu Autorki, który nie jest nużący, przez co czytelnik nawet nie wie kiedy dociera do ostatnich stron książki. Nie ma tutaj zbędnych opisów, wynurzeń, które wprowadziłyby monotonię. Co prawda, akcja nie pędzi na łeb, na szyję, jednak jej tempo jest dostosowane do treści, jaką przedstawia p. Wilczyńska. Ogromną zaletą „Dasz radę, Nataszo” jest kreacja głównej bohaterki, która pomimo wzlotów i upadków, wielu przeszkód, które czyhają na nią w życiu, nie poddaje się i nieustannie dąży do wyznaczonego celu.

Podsumowanie: „Dasz radę, Nataszo” to bardzo dobra kontynuacja. Jeżeli liczycie na przesłodzoną historię o powrocie do życia, to tutaj tego nie znajdziecie. Główna bohaterka niejednokrotnie zaliczy upadek w drodze do celu, jednak jej walka jest niezwykle motywująca. Ponadto dostaniecie historię, w której odnaleźć można pełną gamę emocji, od radości i uśmiechu po rozgoryczenie i żal do samej siebie. Jeżeli podobała Wam się „Jeszcze raz, Nataszo”, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Nie zawiedziecie się :)

Ocena: 8/10


Seria "Jeszcze raz, Nataszo":
Jeszcze raz, Nataszo | Dasz radę, Nataszo

Powieść bierze udział w wyzwaniu:
* pod hasłem
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.