9 lutego 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


Mróz nie odpuszcza i chłodne wieczory najczęściej spędzam z książką i kubkiem gorącej herbaty. Jednak teraz po sesji z chęcią wybiorę się do kina, a wierzcie mi, jest na co :)

3 lutego

"Jackie"
Reżyseria: Pablo Larrain
Scenariusz: Noah Oppenheim
Gatunek: Biograficzny, dramat
Produkcja: Francja, USA, Chile
Premiera światowa: 7 września 2016
W rolach głównych: Natalie Portman (Jackie Kennedy)
Opis: Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.

Zwiastun:

"Boy 7"
Reżyseria: Lourens Blok
Scenariusz: Marco van Geffen, Philip Delmaar
Gatunek: Thriller, Sci-Fi, Akcja
Produkcja: Holandia, Węgry
Premiera światowa: 19 lutego 2015
Na podstawie powieści Mirjam Mous "Boy 7"

Opis: Kiedy Sam budzi się w zatłoczonym metrze, nie wie, jak się tam dostał, ani skąd pochodzi. Rozpaczliwie szuka śladów swojej tożsamości w niewielkiej zawartości plecaka. Powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jego życie jest w wielkim niebezpieczeństwie. Zaczyna powoli odkrywać przerażającą prawdę o tym, kim jest i co mu zrobiono.

Zwiastun:

10 lutego

"John Wick 2"
Reżyseria: Chad Stahelski
Scenariusz: Derek Kolstad
Gatunek: Akcja, Thriller
Produkcja: USA
Premiera światowa: 8 lutego 2017
W rolach głównych: Keanu Reeves (John Wick)
Opis: Legendarny super zabójca John Wick znów musi porzucić spokojną emeryturę. Jego dawny wspólnik potrzebuje pomocy w walce z podziemną organizacją włoskich zabójców. Związany ślubami krwi John nie może odmówić. A to znaczy, że znów będzie się działo. Pojawienie się na włoskiej ziemi Johna Wicka będzie dla mafii jak wybuch Wezuwiusza. Krew poleje się niczym lawa, a najwięksi twardziele będą błagać o litość. W tej grze John Wick znów przeniesie nas o poziom wyżej.

Zwiastun:

"Cmentarz wspaniałości"
Reżyseria i scenariusz: Apichatpong Weerasethakul
Gatunek: Dramat, Fantasy
Produkcja: Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Tajlandia, Korea Południowa, Malezja
Premiera światowa: 18 maja 2015
Opis: Fabuła "Cmentarza wspaniałości" skupia się wokół dawnego budynku szkoły, w którym został utworzony szpital do opieki nad żołnierzami pogrążonymi w tajemniczej śpiączce. Jenjira, także mająca problemy ze zdrowiem, zgłasza się do placówki jako wolontariuszka. Jest szczególnie zainteresowana żołnierzem o imieniu Itt i to jemu poświęca najwięcej uwagi. Z czasem Jenjira zauważa, że nawiązuje z nim kontakt, a niedługo potem żołnierz odzyskuje świadomość. Prosta narracja skrywa wielowymiarową opowieść, niepoddającą się łatwym i jednoznacznym interpretacjom. Inspiracją dla tej historii mógł być incydent sprzed kilku lat, kiedy w niejasnych okolicznościach 40 żołnierzy musiało przejść kwarantannę w szpitalu na północy Tajlandii. Reżyser, posługując się metaforami, opowiada o sytuacji w swoim kraju: o politycznej zawierusze, zamachach stanu, przemocy i wywołanym protestami paraliżu rządu. Dzieło Weerasethakula to nie tylko alegoria polityczna, ale również podróż do lat dzieciństwa i rodzinnej wioski reżysera, gdzie rozgrywa się akcja jego opowieści.

Zwiastun:

"Soy Nero"
Reżyseria: Rafi Pitts
Scenariusz: Rafi Pitts, Răzvan Rădulescu
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Meksyk, Niemcy
Premiera światowa: 16 lutego 2016
W rolach głównych: Johnny Ortiz (Nero)
Opis: Nero żyje amerykańskim snem. Marzy o obywatelstwie i kraju, który da mu szansę. Co prawda urodził się w Stanach, ale po atakach na World Trade Centre został deportowany do Meksyku. Postanawia nielegalnie przekroczyć granicę i wstąpić do armii, by dostać amerykańskie obywatelstwo. Czy to wystarczy, aby nie patrzono na niego podejrzliwie? Czy przypadkiem nie jest ofiarą politycznej rozgrywki?

Zwiastun:

17 lutego

"Moonlight"
Reżyseria i scenariusz: Barry Jenkins
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera światowa: 2 września 2016
W rolach głównych: Andre Holland (Kevin), Trevante Rhodes (Chiron), Janelle Monae (Teresa), Mahershala Ali (Juan), Naomie Harris (Paula)
Opis: Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. "Moonlight" jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan, który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą, która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan. 

Zwiastun:

"Milczenie"
Scenariusz i reżyseria: Martin Scorsese
Gatunek: Dramat historyczny
Produkcja: Japonia, Meksyk, USA, Włochy, Tajwan
Premiera światowa: 29 listopada 2016
Na podstawie powieści Shusaku Endo "Milczenie"
W rolach głównych: Adam Garfield (Ojciec Sebastião Rodrigues), Adam Driver (Ojciec Francisco Garupe), Liam Neeson (Ojciec Cristóvão Ferreira)
Opis: XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę. 

Zwiastun:

"Był sobie pies"
Reżyseria: Lasse Hallström
Scenariusz: Cathryn Michon, W. Bruce Cameron, Audrey Wells, Maya Forbes, Wally Wolodarsky
Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: USA
Premiera światowa: 26 stycznia 2017
Na podstawie powieści W. Bruce'a Camerona "Był sobie pies"
W rolach głównych: Dennis Quaid (Dorosły Ethan)
Opis: Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

Zwiastun:

"Wściekły Nick"
Gatunek: Thriller, Akcja
Produkcja: Niemcy
Premiera światowa: 4 lutego 2016
W rolach głównych: Til Scheiger (Niklas 'Nick' Tschiller), Luna Scheiger (Lena Tschiller)
Opis: Nick jest twardym policjantem, który stracił żonę z rąk tureckiej mafii. Jego porywcza córka rusza do Stambułu, aby pomścić śmierć matki. Plan dziewczyny nie wypala i trafia w ręce nieobliczalnych gangsterów, którzy zajmują się wywozem młodych kobiet do nielegalnej kliniki transplantacji organów w Moskwie. Na miejscu ma zostać poddana drastycznej operacji wykonanej przez bezwzględnego lekarza znanego jako "The Sandman". Na wieść o zniknięciu córki, pełen furii Nick rusza na ratunek. Na miejscu trafia na trop tajemniczego Chekera, który stoi za porwaniem dziewczyny. Doskonale wytrenowany policjant zrobi wszystko, aby uwolnić swoje dziecko, a każdy kto stanie mu na drodze będzie musiał się liczyć z natychmiastową egzekucją. Kiedy uratowanie córki jest już na wyciągnięcie ręki, na drodze Nicka staje jego dawny przeciwnik - powiązany z rosyjską mafią bandyta Firat Astan. Czas ucieka.

Zwiastun:

24 lutego

"Ukryte działania"
Reżyseria: Theodore Melfi
Scenariusz: Allison Schroeder, Theodore Melfi
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera światowa: 25 grudnia 2016
Na podstawie książki Margot Lee Shetterly "Ukryte działania"
W rolach głównych: Taraji P. Henson (Katherine Johnson), Octavia Spencer (Dorothy Vaughan), Janelle Monae (Mary Jackson), Kevin Costner (Al Harrison), Kirsten Dunst (Vivian Michael), Jim Parsons (Paul Stafford)
Opis: Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.

Zwiastun:

"Pokot"
Reżyseria: Agnieszka Holland
Scenariusz: Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland
Gatunek: Dramat, Kryminał
Produkcja: Czechy, Niemcy, Polska, Szwecja
Premiera światowa: 12 lutego 2017
Na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych"
W rolach głównych: Agnieszka Mandat (Janina Duszejko)
Opis: Emerytowana inżynierka Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka, mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren... Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze: czy to myśliwi stali się zwierzyną?

Zwiastun:

"Planetarium"
Reżyseria: Rebecca Zlotowski
Scenariusz: Rebecca Zlotowski, Robin Campillo
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, USA
Premiera światowa: 8 września 2016
W rolach głównych: Natalie Portman (Laura Barlow), Lily-Rose Depp (Kate Barlow), Emmanuel Salinger (Andre Korben)
Opis: Piękne i tajemnicze siostry Laura i Kate posiadają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami. Na zakończenie swojego tournée po Europie ruszają do Paryża, gdzie spotykają pewnego charyzmatycznego producenta filmowego. Laura i Kate odkryją przed nim klimatyczny świat pełen magii i zmysłowości. I nieodwracalnie zmienią jego życie. 

Zwiastun:

"Praktykant"
Scenariusz i reżyseria: Boo Junfeng
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Hongkong, Niemcy, Singapur, Katar
Premiera światowa: 16 maja 2016
Opis: Młody Aiman znajduje zatrudnienie w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zaangażowanie i sumienność 28-latka zwracają uwagę Rahima, więziennego kata w wieku przedemerytalnym. Kiedy asystent Rahima nagle rezygnuje z pracy, kat zwraca się do Aimana z propozycją objęcia stanowiska. Sprawy się komplikują, gdy wychodzi na jaw, że obu mężczyzn łączy mroczna tajemnica z przeszłości...

Zwiastun:


Tak prezentują się interesujące (moim zdaniem) lutowe premiery :) Coś Was zaciekawiło? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.