25 marca 2017

Magdalena Bieniek - "Oddział dzienny"

Autor: Magdalena Bieniek
Tytuł: "Oddział dzienny"
Liczba stron: 212
Premiera: 16 stycznia 2017
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok

Oddział dzienny [Magdalena  Bieniek]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Zgodnie z definicją z Wikipedii, psychika to całokształt procesów oraz dyspozycji niematerialnych, psychicznych człowieka. Każdy z nas ma inną psychikę, która obejmuje procesowy poznawcze, emocje, procesy motywacyjne oraz osobowość, która determinuje nasze zachowanie. Jednak są chwile, gdy psychika nie wytrzymuje natłoku emocji, myśli, nie jest w stanie poradzić sobie z wydarzeniami i właśnie wtedy wskazane jest, by zasięgnąć pomocy u profesjonalisty.

Magdalena Bieniek opowiada o przebiegu 12-tygodniowej terapii. Razem z  nią uczestniczymy w zajęciach, poznajemy inne kobiety oraz ich historie. Każda z nich boryka się z innym problemem, który powoduje, że odczuwają niemoc i obojętność wobec tego, co dzieje się wokół nich. Pamiętnik jest napisany w staranny sposób. Autorka za pomocą prostego języka ukazała prawdziwy przebieg terapii, który nijak ma się do wyobrażeń każdego z nas. Bardzo spodobało mi się, że książka nie przedstawia suchych faktów, form terapii, tylko biją z niej emocje, Ciekawym zabiegiem jest również umieszczenie zdjęć niektórych ćwiczeń, dzięki czemu znacznie łatwiej można sobie zobrazować to, jak przebiegają te zajęcia i czemu one służą. Poza tym, stanowią miłą odskocznię od treści pisanej ;)


Podsumowanie: W dzisiejszych czasach, gdzie większość z nas uczestniczy w wyścigu szczurów, gdzie chcemy być najlepsi na każdym kroku, problemy, z którymi zmagają się bohaterki dziennika Magdaleny Bieniek są coraz częstsze. Autorka pokazuje, że w takich chwilach najważniejsze jest, by mieć wsparcie najbliższych oraz by dać sobie pomóc. Lektura „Oddziału dziennego” otworzyła mi oczy na to, co praca i nieustanna presja ze strony społeczeństwa może zrobić z psychiką człowieka. Stanowi ciekawe spojrzenie na terapię, która większości z nas kojarzy się jako środek walki z chorobą psychiczną. Pouczająca książka, myślę, że powinien przeczytać ją każdy, kto chociażby odczuwa dyskomfort przy codziennych czynnościach. 


Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję Wydawnictwu Psychoskok :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.