19 marca 2017

Monika B. Janowska - "Połknąć żabę"

Autor: Monika B. Janowska
Tytuł: "Połknąć żabę"
Liczba stron: 352
Premiera: 9 stycznia 2017
Wydawca: Zysk i S-ka

Połknąć żabę [Monika B. Janowska]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Paulina – czterdziestoletnia kobieta, która ma za sobą dwa rozwody, mieszka sama w Złotoryi i nie radzi sobie w kuchni. Jej życie wydaje się być uporządkowane, dopóki nie spada na nią informacja o samobójstwie drugiego byłego męża. Dla kobiety ta nowina jest ogromnym zaskoczeniem, ponieważ Grzegorz jak nikt inny korzystał z życia pełnymi garściami. Chcąc uspokoić swoje sumienie, podejmuje prywatne śledztwo, w którym pomaga jej bratowa. Niespodziewanie wplątuje się w poważną aferę, która może sprowadzić na nią niebezpieczeństwo.

Monika B. Janowska pochodzi z Legnicy. Jej przygoda z pisaniem zaczęłam się, kiedy miała 10 lat i od tamtej chwili nieustannie pisze. Na początku były to bajki i opowiadania, a gdy forma wydawała się za krótka postanowiła wydać książkę. Pierwsza powieść ujrzała światło dzienne w 2011 roku i nosi tytuł „Gra o pałac”. „Połknąć żabę” jest jej trzecią książką. 

Już sam opis wskazywał, że będzie to ciekawa komedia kryminalna, a muszę przyznać, że uwielbiam takie połączenie :) Monika B. Janowska stworzyła niebanalną historię, której akcja chwilami pędziła jak szalona. Jeżeli dodamy do tego jeszcze genialne poczucie humoru oraz ciekawy wątek kryminalny, to otrzymamy powieść, od której nie sposób się oderwać. Pojawia się również ciekawy wątek związany ze ślubem bratanicy oraz miłosny. Żaden z nich nie jest nachalny, dzięki czemu wszystko ze sobą idealnie współgra i tworzy jedną spójną całość. Czyta się ją niezwykle szybko, a krótkie rozdziały i dopracowane dialogi sprawiają, że czytelnik nie ma sposobności, by się znudzić lekturą.

Główna bohaterka, Paulina Bożyk, to skrzyżowanie Bridget Jones oraz Stephanie Plum z powieści Janet Evanovich. Inteligentna czterdziestolatka, która wiedzie spokojne życie. Jednak jej wścibskość niejednokrotnie bierze górę nad rozumem, przez co ląduje w samym środku afery. Jej pomysłowość nie ma końca, jednak za każdym razem ufa swojej kobiecej intuicji oraz… rodzinie, bo właśnie w niej ma największe wsparcie. 

Podsumowanie: „Połknąć żabę” to powieść, po którą warto sięgnąć. Lekka, przyjemna w odbiorze, powoduje, że na ustach pojawia się uśmiech, który nie schodzi aż do ostatniej strony. Monika B. Janowska stworzyła szereg ciekawych bohaterów, których nie sposób nie lubić, a na ich czele stoi Paulina, która swoją energią i zaradnością powala na kolana. Jeżeli szukacie czegoś na odstresowanie się lub po prostu chcecie miło spędzić wieczór, to polecam „Połknąć żabę”. Wierzcie mi, nie zawiedziecie się!

Za możliwość przeczytania tej powieści bardzo dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka oraz portalowi Bookhunter, gdzie również znajdziecie moją opinię ----> KLIK
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.