3 marca 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


Ostatnio pogoda nas rozpieszcza. Ciepło, słonecznie - czego chcieć więcej? Już marzę o tym, by zrzucić zimową kurtkę i zamienić na lżejszą ramoneskę, Wy też? O ile w dzień jest przecudownie, to wieczory są jeszcze dosyć chłodne, może warto wybrać się do kina? W marcu będzie w czym wybierać ;)

3 marca
"Logan"
Reżyseria: James Mangold
Scenariusz: James Mangold, Scott Frank, Michael Green
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Premiera światowa: 17 lutego 2017
W rolach głównych: Hugh Jackman (Logan), Patrick Stewart (Charles), Dafne Keen (Laura)
Opis: W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Profesorem X w kryjówce przy granicy meksykańskiej. Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem i ochronić swoje dziedzictwo, zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez mroczne siły.

Zwiastun:

"T2 Trainspotting"
Reżyseria: Danny Boyle
Scenariusz; John Hodge
Gatunek: Dramat
Produkcja: Wielka Brytania
Premiera światowa: 22 stycznia 2017
W rolach głównych: Ewan McGregor (Renton), Ewan Bremner (Spud), Jonny Lee Miller (Simon), Robert Carlyle (Bergie)
Opis: Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem.

Zwiastun:

10 marca
"Captain Fantastic"

Scenariusz i reżyseria: Matt Ross
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: USA
Premiera światowa: 23 stycznia 2016
W rolach głównych: Viggo Mortensen (Ben)
Opis: Ben (Viggo Mortensen) jest ojcem sześciorga dzieci, które wspólnie z żoną wychowuje z dala od zgiełku miasta. Żyją inaczej niż przeciętna amerykańska rodzina: jedzą to, co uda im się upolować, nie chodzą do normalnej szkoły, uczą się sztuki przetrwania, żyjąc w miłości i wzajemnym szacunku. Kiedy sytuacja rodzinna zmienia się, muszą stawić czoła cywilizacji.

Zwiastun:

"Kong. Wyspa Czaszki"
Reżyseria: Jordan Vogt-Roberts
Scenariusz: Derek Connolly, John Gatins, Max Borenstein, Dan Gilroy
Produkcja: USA, Wietnam
Gatunek: przygodowy, fantasy
Premiera światowa: 8 marca 2017
W rolach głównych: Tom Hiddleston (James Conrad), Samuel L. Jackson (Preston Packard), John Goodman (Bill Randa), Brie Larson (Mason Weaver), Jing Tian (San), John Ortiz (Victor Nieves) 
Opis: Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku — tak samo pięknej, jak i zdradliwej — nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga.

Zwiastun:

"Chata"
Reżyseria: Stuart Hazeldine
Scenariusz: John Fusco
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Premiera światowa: 1 grudnia 2016
Na podstawie powieści Williama Paula Younga - "Chata"
W rolach głównych:
Sam Worthington (Mack), Octavia Spencer (Papa), Tim McGraw (Willie)
Opis: Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.

Zwiastun:

17 marca
"Piękna i Bestia"
Reżyseria: Bill Condon
Scenariusz: Stephen Chbosky, Evan Spiliotopoulos
Gatunek: Fantasy, Musical, Romans
Produkcja: USA
Premiera światowa: 23 lutego 2017
W rolach głównych: Emma Watson (Bella), Dan Stevens (Bestia), Luke Evans (Gaston), Kevin Kline (Maurycy), Josh Gad (Le Fou), Ewan McGregor (Płomyk), Stanley Tucci (Maestro Tucci), Audra McDonald (Madame De Garderobe), Gugu Mbatha-Raw (Puf Puf), Ian McKellen (Trybik), Emma Thomspon (Pani Imbryk)
Opis: Bella (Emma Watson) mieszka w niewielkiej francuskiej wiosce. Gdy pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony przez straszną bestię (Dan Stevens), postanawia za wszelką cenę mu pomóc. Udaje się do pałacu potwora i proponuje mu swoje życie w zamian za wolność ojca. Bestia przystaje na propozycję i wkrótce dziewczyna zamieszkuje w zamkowej komnacie. Bella odkrywa, że zamek pełen jest ożywionych, zaczarowanych przedmiotów, jak zegar, świecznik czy miotełka. Także Bestia pokazuje przed dziewczyną swoje łagodne oblicze i Bella zaczyna żywić do niej coraz cieplejsze uczucia. Tymczasem Maurycy nie mogąc pogodzić się z decyzją córki, prosi o pomoc Gastona (Luke Evans), który jest od dawna zakochany w Belli.

Zwiastun:

"Gold"
Reżyseria: Stephen Gaghan
Scenariusz: Patrick Massett, John Zinman
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Premiera światowa: 29 grudnia 2016
W rolach głównych: Matthew McConaughey (Kenny Wells), Edgar Ramirez (Michael Acosta), Bryce Dallas Howard (Kay)
Opis: Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni. 

Zwiastun:

24 marca
"Life"
Reżyseria: Daniel Espinosa
Scenariusz: Rhett Reese, Paul Wernick
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Produkcja: USA
Premiera światowa: 18 marca 2017
W rolach głównych: Jake Gyllenhaal (David Jordan), Rebecca Ferguson (Miranda North), Ryan Reynolds (Roy Adams)
Opis: Film opowiada historię sześcioosobowej ekipy kosmonautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na chwilę przed ogłoszeniem światu przełomowego dla ludzkości odkrycia: pierwszego dowodu życia na Marsie. Badania, jakie prowadzą, będą miały jednak nieoczekiwane konsekwencje. Forma życia, którą odkrywają, jest bardziej inteligenta niż ktokolwiek przypuszczał.

Zwiastun:

"Azyl"
Reżyseria: Niki Caro
Scenariusz: Angela Workman
Gatunek: biograficzny, dramat
Produkcja :USA
Premiera światowa: 24 marca 2017
Na podstawie powieści Diane Ackerman "Azyl. Opowieść o Żydach ukrytych w warszawskim ZOO"
W rolach głównych:
 Jessica Chastain (Antonina Żabińska), Daniel Bruhl (Lutz Heck)
Opis: To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Zwiastun:

31 marca
"Ghost in the Shell"
Reżyseria: Rupert Sanders
Scenariusz: Jamie Moss, Jonathan Herman
Produkcja: USA
Gatunek: Thriller, Akcja, Sci-Fi
Premiera światowa: 29 marca 2017
Na podstawie mangi Masamune Shirow "Ghost in the Shell"
W rolach głównych:
Scarlett Johansson (Major)
Opis: Film oparty na kultowej mandze pod tym samym tytułem. Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota (Scarlett Johansson), stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. Section 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej Hanka Robotic’s.

Zwiastun:

Na coś czekacie w tym miesiącu? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.