6 kwietnia 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? - kwiecień '17


Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata :) Różnie bywa z pogodą i w ponure, deszczowe popołudnie warto wybrać się do kina. Co ciekawego będzie można obejrzeć na dużym ekranie? Sprawdźcie!

7 kwietnia
"Małżeńskie porachunki"
Scenariusz i reżyseria: Ole Bornedal
Gatunek: Komedia kryminalna
Premiera światowa: 12 stycznia 2017
W rolach głównych: Nicolas Bro (Ib), Ulrich Thomsen (Edward), Mia Lyhne (Gritt), Lene Maria Christensen (Ingrid), Maciej Dorociński (Igor Ladpolny)
Opis: Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie. 

Zwiastun:


"Carrie Pilby"
Reżyseria: Susan Johnson
Scenariusz: Kara Holden
Gatunek: Komedia
Premiera światowa: 29 marca 2017
Na podstawie powieści Caren Lissner "Carrie Pilby. Nieznośnie genialna"
W rolach głównych:
Bel Powey (Carrie Pilby), Vanessa Bayer (Tara), Colin O'Donoghue (profesor Harrison), William Moseley (Cy), Jason Ritter (Matt), Gabriel Byrne (Pan Pilby), Nathan Lane (dr Petrov)
Opis: Carrie Pilby (Bel Powley) to 19-letnia nowojorka i świeżo upieczona absolwentka Harvardu. Młoda dziewczyna obarczona niezwykłą inteligencją, niezłomną moralnością i poczuciem wyższości ma wrażenie, że jest ostatnią normalną osobą żyjącą w świecie napędzanym przez seks i hipokryzję. W rezultacie daje się poznać jako alienatka pozbawiona przyjaciół, bez szansy na randkę czy znalezienie pracy. Za radą terapeuty Carrie przygotowuje listę 6 celów do zrealizowania przed nowym rokiem. Wbrew sile niezłomnego charakteru i przekonaniu o własnych racjach, dziewczyna ulega stopniowej zmianie, przystosowując się do świata, którym gardziła, z przekonaniem, że nigdy nie zechce być jego częścią. 

Zwiastun:


21 kwietnia
"Klient"
Scenariusz i reżyseria: Asghar Farhadi
Gatunek: Dramat
Premiera światowa: 31 sierpnia 2016
W rolach głównych: Shahab Hosseini (Emad Etesami), Taraneh Alidoosti (Rana Etasami)
Opis: Dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. Farhadi, twórca cenionego "Rozstania", wziął sobie do serca radę Hitchcocka i dokładnie taki jest jego najnowszy tytuł. Naprawdę zaczyna się od trzęsienia ziemi. 
W pierwszej scenie młode małżeństwo budzi się w środku nocy w swoim mieszkaniu w Teheranie, cały dom się trzęsie. Bohaterowie muszą się w pośpiechu ewakuować. W wyniku dramatycznego, nieprzewidywalnego rozwoju akcji ich postawy zostają wystawione na próbę. Napięcie, jakie osiąga Farhadi w finałowych minutach filmu, jest trudne do zniesienia. 

Zwiastun:


"Dzieciak rządzi"
Reżyseria: Tom McGrath
Scenariusz: Michael McCullers
Gatunek: Animacja, Komedia
Premiera światowa: 10 marca 2017 
Opis: Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.

Zwiastun:


"Szybcy i wściekli 8"
Reżyseria: F. Gary Gray
Scenariusz: Chris Morgan
Produkcja: Akcja
Premiera światowa: 6 kwietnia 2017
W rolach głównych: Vin Diesel (Dominic Toretto), Dwayne Johnson (Luke Hobbs), Jason Statham (Deckard Shaw), Michelle Rodriguez (Lettie Toretto), Tyrese Gibson (Roman Pearce), Ludacris (Tej Parker)
Opis: Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie. Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – „Szybcy i wściekli” przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną. 

Zwiastun:Tylko te 5 filmów wpadło mi w oko, jednak najbardziej chciałabym pooglądać "Szybkich i wściekłych 8", chociaż bez Paula Walkera to nie będzie to samo... A Wy na co czekacie?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.