3 sierpnia 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? - sierpień '17


Lato w pełni, żar leje się z nieba, aż miło będzie odwiedzić chłodne kinowe sale ;) W sierpniu w oko wpadło mi w oko tylko 5 filmów. Jakich? Zobaczcie niżej :)

11 sierpnia
"Mroczna wieża"
Reżyseria: Nikolaj Arcel
Scenariusz: Nikolaj Arcel, Akive Goldsman, Anders Thomas Jensen, Jeff Pinkner
Gatunek: Fantasy
Produkcja: USA
Premiera światowa: 27 lipca 2017
Na podstawie powieści Stephena Kinga "Mroczna wieża"
W rolach głównych: Idris Elba (Roland Deschain/Rewolwerowiec), Matthew McConaughey (Człowiek w czerni)
Opis: Ostatni Rycerz, Roland Deschain (Idris Elba), uwięziony w niekończącej się walce z Walterem O’Dimem, znanym także jako Człowiek w czerni (Matthew McConaughey), ze wszystkich sił stara się powstrzymać go przed zburzeniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. W imię przetrwania światów, w ostatecznej walce zderzą się ze sobą dobro i zło. Tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni.

Zwiastun:


18 sierpnia
"Obdarowani"
Reżyseria: Marc Webb
Scenariusz: Tom Flynn
Gatunek: Obyczajowy
Produkcja: USA
Premiera światowa: 7 kwietnia 2017
W rolach głównych: Chris Evans (Frank Adler), Mckenna Grace (Mary Adler), Lindsay Duncan (Evelyn Adler), Jenny Slate (Bonnie), Octavia Spencer (Roberta Taylor)
Opis: Frank Adler to samotny mężczyzna, który mieszka w małym miasteczku na Florydzie i wychowuje „genialne dziecko” – swą wybitnie uzdolnioną siostrzenicę Mary. Frank pragnie, aby Mary uczyła się w zwykłej szkole, ale jego bogata i wpływowa matka Evelyn ma inne plany – chce wziąć edukację wnuczki w swoje ręce, rozdzielając tym samym Franka i Mary. Evelyn ma po swej stronie całą armię prawników, podczas gdy Frank może liczyć tylko na dwie osoby: życzliwą mu gospodynię, Robertę i nauczycielkę Mary, Bonnie, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Wkrótce uświadamia sobie, że podobnie, jak wybitne zdolności są darem losu dla Mary, tak pojawienie się dziewczynki w jego życiu jest darem dla niego samego.

Zwiastun:


"Bodyguard Zawodowiec"
Reżyseria: Patrick Hughes
Scenariusz: Tom O'Connor
Gatunek: Komedia, film akcji
Premiera światowa: sierpień 2017
Produkcja: USA
W rolach głównych: Ryan Reynolds (Michael Bryce), Samuel L. Jackson (Darius Kincaid)
Opis: Jackson Smith (Ryan Reynolds) jest najlepszym ochroniarzem na świecie. Niektórzy twierdzą, że jeśli chroni cię Smith, stajesz się nieśmiertelny. Jednak tym razem zadanie może przerosnąć nawet jego. Smith ma przetransportować przez pół świata byłego płatnego zabójcę (Samuel L. Jackson), który zdecydował się zeznawać przeciw zbrodniarzowi wojennemu, którego reżim ma na sumieniu tysiące istnień. Ich tropem rusza cała armia agentów, płatnych morderców i łowców nagród, a po drodze okaże się, że nie tylko ich życie będzie zagrożone. Oskarżony zbrodniarz jest gotowy skorzystać z pomocy terrorystów, byle nie dopuścić do procesu. 

Zwiastun:


"Agentka specjalnej troski"
Reżyseria: Dany Boon
Scenariusz: Dany Boon, Sarah Kaminsky
Gatunek: Komedia, Akcja
Produkcja: Francja
Premiera światowa: 19 grudnia 2016
W rolach głównych: Alice Pol (Johanna Pasquali), Dany Boon (Eugene Froissard), Michel Blanc (Jacques Pasquali), Yvan Attal (Viktor), Sabine Azema (Marie-Caroline Dubarry), Patrick Mille (Edouard Dubarry), Francois Levantal (Patrick Legrand), Anne Marivin (Psycholog)
Opis: Bohaterem filmu jest dowódca elitarnej jednostki specjalnej RAID, który od czasu miłosnego zawodu staje się zatwardziałym wrogiem kobiet. Pech towarzyszy mu nie tylko w życiu prywatnym, ale również w pracy. Pewnego dnia otrzymuje zadanie, aby przygotować do egzaminów niezdarną policjantkę. Marzy ona o tym, aby zostać pierwszą kobietą w siłach specjalnych. Na jego nieszczęście nie może się jej szybko pozbyć, bo dziewczyna jest oczkiem w głowie swojego tatusia – Ministra Spraw Wewnętrznych. 

Zwiastun:


25 sierpnia
"Barry Seal: Król Przemytu"
Reżyseria: Doug Liman
Scenariusz: Gary Spinelli
Produkcja: USA
Premiera światowa: 16 sierpnia 2017
W rolach głównych: Tom Cruise (Barry Seal)
Opis: Film opowiada prawdziwą historię. W tym sensacyjnym dramacie Tom Cruise wciela się w postać Barry’ego Seala, człowieka, który swoją biografią mógłby obdzielić kilka osób. W wieku piętnastu lat był pilotem, jednym z najzdolniejszych, najlepszych pilotów Ameryki, miał na koncie również udział w wojnie w Wietnamie. Pracował na usługach kolumbijskiego kartelu narkotykowego Medellín oraz dla… CIA. Za głowę Seala słynny baron narkotykowy Pablo Escobar wyznaczył nagrodę w wysokości pół miliona dolarów. Za przywiezienie go do Kolumbii żywego – milion dolarów. Tłem historii jest wielka polityka, w której przewijają się najważniejsze nazwiska Ameryki.

Zwiastun:

Wybierzecie się na coś? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.