23 października 2017

Scarlett Cole - "Najtwardsza stal"


Ostatnio zapanowała moda na tatuaże. Dla wielu osób są one jedynie ozdobą ciała, jednak są i tacy, dla których jest to forma rozliczenia się z problemami. Właśnie dlatego Harper Connelly odwiedza studio Second Circle Tattoo należące do Trenta Andrewsa. Dziewczyna pragnie zakryć szpecące blizny, które zrobił jej na plecach były chłopak, a tym samym rozprawić się z demonami przeszłości. Tatuażysta podejmuje się trudnego wyzwania, tym samym coraz bardziej zgłębia historię Harper. I gdy wydaje się, że wszystko idzie ku lepszemu, przeszłość po raz kolejny daje o sobie znać…

*****

„Najtwardsza stal” to pierwsza powieść Scarlett Cole, za którą otrzymała nagrodę od portalu Goodreads, za najlepszy debiut roku 2015. Na swoim koncie ma 10 powieści z nurtu NA, które wchodzą w skład trzech serii: Tatuaże, Preload oraz Love Over Duty. „Najtwardsza stal”, która ukazała się w Polsce 20 września otwiera cykl Tatuaże.

Odkąd poznałam cykl Elle Kennedy, coraz częściej sięgam po powieści z gatunku NA. W tym przypadku było podobnie. Już sam opis mnie zaintrygował i nie da się ukryć, że okładka przyciąga kobiece spojrzenia 😉 Fabuła może nie jest odkrywcza, ale nie przeszkadzało mi to i historię Harper i Trenta pochłonęłam w zaledwie kilka godzin, a wszystko za sprawą świetnie skonstruowanych dialogów pełnych ciętych ripost, sarkazmu, a także ciepłych słów. Najważniejszym wątkiem jest oczywiście więź łącząca głównych bohaterów, jednak na mnie większe wrażenie zrobiła przemiana dziewczyny, którą można obserwować na kartach powieści. Początkowo była przestraszona, bała się wszystkiego co nieznane, a z czasem stawała się coraz silniejsza i nawet w chwili, gdy przyszło jej się zmierzyć z demonami przeszłości zachowała zimną głowę. Lubię przyglądać się zmianom, jakie zachodzą w bohaterach, dzięki temu wydają mi się bardziej realistyczni. O ile przemiana Harper jest wyeksponowana, to ta, która dokonuje się w Trencie jest delikatniejsza i obejmuje przede wszystkim postrzeganie samego siebie. 

Historia bohaterów obfituje w sceny erotyczne typowe dla tego typu powieści, ale nie brakuje w niej również przejawów typowego romantyzmu, a także akcentu przyjaźni. Jedynym moim zarzutem, jest to, że w końcówce wszystko dzieje się za szybko, a niektóre reakcje bohaterów są po prostu nierealne, zwłaszcza w epilogu.

Podsumowanie: Mimo, że „Najtwardsza stal” to kolejna powieść z gatunku NA bliźniaczo podobna do innych i nie wprowadziła do mojego życia niczego nowego, to czytało się ją świetnie. Barwni bohaterowie, którzy pozostają w pamięci na dłużej i cięte riposty sprawiły, że nie zdawałam sobie sprawy z upływu czasu i gdy dotarłam do ostatniej strony chciałam więcej! Już nie mogę się doczekać kolejnej części z Cujo w roli głównej, zwłaszcza, że między nim a Dreą iskrzyło od samego początku, a zakończenie „Najtwardszej stali” niejako jest zapowiedzią tego, co nas czeka 😉 

Autor: Scarlett Cole
Tytuł: "Najtwardsza stal"
Cykl: Tatuaże, #1
Tłumaczenie: Ewa Skórska
Liczba stron: 352
Premiera: 20 września 2017
Wydawca: Akurat

Cykl Tatuaże:
Najtwardsza stal | The Fractured Heart | The Purest Hook | The Darkest Link


Bardzo dziękuję Business and Culture oraz Wydawnictwu Akurat za możliwość przeczytania niniejszej powieści :)Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.