27 listopada 2017

Beata Majewska - "Bilet do szczęścia"

Gdy Łucja poznaje tajemnicę Hugona, czuje się oszukana, wykorzystana i nie wie, czy jej związek z tym mężczyzną w ogóle ma rację bytu, jednak ze względu na stan zdrowia babci dziewczyny starają się to ukryć. Zostaje w krakowskim mieszkaniu prawnika, jednak ich relacje pozostawiają wiele do życzenia. Hugo zdaje sobie sprawę, że los daje mu drugą szansę na zdobycie serca Łucji, jednak czy dobre chęci wystarczą by przekonać dziewczynę o swoim uczuciu? Czy historia, która początkowo przypominała bajkę zakończy się happy endem?

Beata Majewska to polska pisarka, która zadebiutowała na rynku wydawniczym powieścią „Eperu” napisaną pod pseudonimem Augusta Docher. Autorka nie pozwala się zaszufladkować i do tej pory ma na swoim koncie powieści młodzieżowe, obyczajowe oraz erotyk. „Bilet do szczęścia” to druga część cyklu, bezpośrednia kontynuacja „Konkursu na żonę”, której recenzję możecie przeczytać TUTAJ.

Muszę przyznać, że „Konkurs na żonę” bardzo mi się podobał, chociaż gdzieś w podświadomości spodziewałam się takiego zakończenia. Nie mogłam doczekać się kontynuacji i gdy już ją dorwałam, to nie mogłam się od niej oderwać. Akcja powieści jest dobrze skonstruowana, czyta się dobrze i chociaż domyślałam się zakończenia, to z zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów. Fabuła jest znaczniej mniej cukierkowa niż w poprzedniej części. Tym razem autorka postawiła w dużej mierze na emocje, często dość skrajne. Główny wątek skupia się na Łucji i Hugonie, ale spodobało mi się również to, jak Beata Majewska poprowadziła losy drugoplanowych bohaterów, tj. Adama, Olgi oraz rodziców Hajdukiewicza, ale to wątek przyjaciela prawnika chyba najbardziej mnie zaskoczył. 

Większość bohaterów „Biletu do szczęścia” występuje w pierwszej części cyklu, jednak przechodzą oni mniejszą lub większą przemianę. Hugo z egoistycznego łamacza damskich serc stał się prawdziwą ostoją rodziny, zaś Łucja z naiwnej dziewczyny stała się pewną siebie kobietą, która mimo wielu przeciwności losu nadal jest wierna swoim wartościom. Moje serce skradła swoimi powiedzonkami babcia Zofia. Taka poczciwa kobieta, która podobnie jak Łucja przeżyła niejedno, jednak to jej nie złamało, wręcz dało więcej sił, by walczyć o siebie i o wnuczkę. Bardzo pozytywna postać, która wnosi trochę kolorytu do historii 😊

Podsumowanie: „Bilet do szczęścia” jest dobrą kontynuacją „Konkursu na żonę”. Autorka postawiła sobie dość wysoko poprzeczkę, jednak tym razem skupiła na emocje, które były wyczuwalne na każdym kroku i muszę przyznać, że ta część podobała mi się bardziej niż pierwsza. Chociaż zakończenie jest przewidywalne, książkę czyta się przyjemnie i dlatego sięgnę po kolejną część. 

 Autor: Beata Majewska
Tytuł: "Bilet do szczęścia"
Cykl: Konkurs na żonę, #2
Liczba stron: 288
Premiera: 5 lipca 2017
Wydawca: Książnica

Bilet do szczęścia [Beata Majewska]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Cykl "Konkurs na żonę":
Konkurs na żonę | Bilet do szczęścia | Zdążyć z miłością | ???

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.