18 listopada 2017

Kasie West - "Szczęście w miłości"


Co byście zrobili, gdyby udało się Wam wygrać 50 milionów dolarów w loterii? Przed takim właśnie dylematem staje Maddie, która w dniu 18. urodzin kupuje pierwszy w życiu los na loterii i od razu wygrywa ogromną sumę. Z dnia na dzień staje się milionerką i wszystkie dotychczasowe problemy jej rodziny powoli się rozwiązują. Z każdym dniem odkrywa, że pieniądze otwierają wiele drzwi, jednak powodują również, że nie wie do końca kto jest godny zaufania. Jedyną osobą, której nie powiedziała o wygranej jest Seth Nguyen, kolega z pracy, który nie jest jej obojętny. Czy Maddie udźwignie presję związaną z wygraną?

Kasie West pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest autorką i mamą na pełny etat. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji – wikeboardingowi. Na naszym rodzimym rynku wydawniczym zadebiutowała „Chłopakiem na zastępstwo”, a „Szczęście w miłości” to już szósta powieść, która ukazała się w Polsce. 

Nie da się ukryć, że uwielbiam powieści Kasie West. Wszystko za sprawą lekkiego pióra oraz cudownych, ujmujących, chociaż dość często przewidywalnych historii. Dlatego gdy tylko zobaczyłam zapowiedź tej powieści, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Tym razem poznajemy historię Maddie, której życie odmienia się po wygraniu w loterii ogromnej sumy. Autorka poprzez powieść pokazuje, co pieniądze robią z ludźmi, jak wpływają na ich zachowania, czy stosunki z najbliższymi. West po raz kolejny serwuje czytelnikowi przyjemną historię, jednak tym razem miałam problem z wciągnięciem się w wydarzenia. Nieustannie czekałam na punkt zwrotny, kiedy zacznie się coś dziać, ale się nie doczekałam. Mimo, że czyta się naprawdę szybko, to brak dynamizmu mi przeszkadzał i dość często się nudziłam… 

"Kto powiedział, że pieniądze nie dają szczęścia? Kupiłabym temu komuś drobiazg lub dwa, od razu by zrozumiał."

Główną bohaterką jest Maddie – osiemnastoletnia dziewczyna, niezwykle ambitna, która ma zaplanowany cały dzień praktycznie co do minuty, a jej największym zmartwieniem są kłótnie rodziców. Na początku bardzo lubiłam nastolatkę, bo odnalazłam w niej wiele własnych cech, jednak z czasem zmieniła się i wzbudzała we mnie ogromną irytację. Z twardo stąpającej po ziemi dziewczyny, która miała w życiu jasno postawione cele stała się naiwną, lekkomyślną istotą, która liczyła na to, że pieniądze rozwiążą każdy problem, nie tylko jej, ale i jej rodziny. Ciekawą postacią okazał się Seth, który ujął mnie swoją dobrocią i spontanicznością, chociaż w jednym momencie przecierałam oczy ze zdziwienia i nie mogłam uwierzyć, że młody mężczyzna dopuścił się czegoś takiego! Koniec końców oboje zrehabilitowali się w moich oczach, więc można uznać, że autorce udało się stworzyć ciekawych bohaterów. 

Podsumowanie: „Szczęście w miłości” to ciekawa, lekka i przyjemna lektura na jedno, maksymalnie dwa popołudnia. Autorka po raz kolejny w lekki, przystępny sposób przedstawiła historię, która tak naprawdę mogłaby się przydarzyć każdemu i właśnie to sprawia, że tak chętnie sięgam po jej powieści. Mimo, że tym razem losy bohaterów nie porwały mnie tak, jak tego oczekiwałam, to spędziłam miło czas w towarzystwie Maddie i jej przyjaciółek oraz Setha. Co prawda nie był to stracony czas, ale zabrakło mi chemii, nie potrafiłam się w nią „wgryźć”, jednak z niecierpliwością czekam na kolejne książki tej autorki 😊

Autor: Kasie West
Tytuł: "Szczęście w miłości"
Tytuł oryginału: "Lucky in Love"
Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Liczba stron: 408
Premiera: 11 października 2017
Wydawca: Feeria Young

Szczęście w miłości [Kasie West]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Bardzo dziękuję Wydawnictwu Feeria za możliwość przeczytania niniejszej powieści :)


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.