5 lipca 2018

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :) - lipiec '18


Ciepło, cieplej, gorąco! I chociaż początek lipca nas nie rozpieszczał, to teraz jest wyjątkowo dobrze. Może jednak znajdziecie chwilę na wizytę w kinie, zwłaszcza, że pojawi się kilka naprawdę ciekawych propozycji? :)

6 lipca

41 dni nadziei
Scenariusz: Aaron Kandell, Jordan Kandell, David Branson Smith
Reżyseria: Baltasar Kormakur
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera światowa: 17 maja 2018
Na podstawie powieści Tami Ashcraft - 41 dni nadziei
W rolach głównych:
Shailene Woodley (Tami Oldham), Sam Claflin (Richard Sharp)
Opis: Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.

Zwiastun:

Berek
Scenariusz: Rob McKittrick, Mark Steilen
Reżyseria: Jeff Tomsic
Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Premiera światowa: 14 czerwca 2018
W rolach głównych: Ed Helms (Hoagie), Jake Johnson (Randy), Annabelle Wallis (Rebecca), Hannibal Buress (Sable), Isla Fisher (Anna), Rashida Jones (Cheryl), Jon Hamm (Callahan), Jeremy Renner (Jerry)
Opis: Piątka lubiących rywalizację przyjaciół spotyka się co roku, aby przez miesiąc grać w berka, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Bawią się w ten sposób od pierwszej klasy. Teraz ryzykują własną głową, pracą i związkami, aby wyeliminować pozostałych uczestników z gry, wykrzykując „berek!”. W tym roku gra zbiega się w czasie z weselem jedynego niepokonanego gracza, co wreszcie powinno uczynić go łatwym celem. Jednak on wie, na co się zanosi... i jest przygotowany.

Zwiastun:

13 lipca

Iniemamocni 2
Scenariusz i reżyseria: Brad Bird
Gatunek: Animacja
Produkcja: USA
Premiera światowa: 5 czerwca 2018
Opis: W rodzinie Iniemamocnych przyszła kolej na zmiany! Podczas gdy Helen rozwija swoją karierę zawodową, jej mąż Bob zostaje w domu z dziećmi realizując się w zaciszu domowych pieleszy. Ta nowa sytuacja jest trudna dla wszystkich, a pączkujące nadprzyrodzone zdolności małego Jack-Jacka nie czynią jej łatwiejszą. Kiedy kolejny szwarccharakter planuje genialny i niebezpieczny spisek, cała rodzina Iniemamocnych musi ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić – nawet dla Iniemamocnych.

Zwiastun:

Drapacz chmur
Scenariusz: i reżyseria: Rawson Marshall Thurber
Gatunek: Akcja, Sensacja
Produkcja: USA
Premiera światowa: 5 lipca 2018
W rolach głównych: Dwayne Johnson (Will Ford)
Opis: Dwayne Johnson wciela się w Willa Forda, weterana wojennego i byłego szefa jednostki FBI do odbijania zakładników. Teraz specjalizuje się w ochronie wieżowców. Podczas misji w Chinach największy, najbezpieczniejszy budynek świata staje w ogniu, Will wrobiony jest w odpowiedzialność za to wydarzenie. Uciekając, musi ocalić swoją rodzinę, która wciąż przebywa w budynku.

Zwiastun:


Na plaży Chesil
Scenariusz: IanMcEwam
Reżyseria: Dominic Cooke
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Wielka Brytania
Premiera światowa: 7 września 2017
Na podstawie powieści Iana McEwana - Na plaży Chesil
W rolach głównych:
Saoirse Ronan (Florence Ponting), Billy Howle (Edward Mayhew), Emily Watson (Violet Ponting)
Opis: Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

Zwiastun:

20 lipca

Sicario 2: Soldado
Scenariusz: Taylor Sheridan
Reżyseria: Stefano Sollima
Gatunek: Dramat, Akcja
Produkcja: USA, Włochy
Premiera światowa: 21 czerwca 2018
W rolach głównych: Benicio del Toro (Alejandro), Josh Brolin (Matt Graver)
Opis: Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego  barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę. Alejandro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć.

Zwiastun:


*****

Jak widzicie pojawi się kilka ciekawych filmów. Wpadł Wam coś w oko? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.