12 stycznia 2019

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? - styczeń '19


Zimno, biało - w końcu zaczęła się prawdziwa zima. Aż nie chce się opuszczać ciepłego i przytulnego domu/mieszkania. Jednak od czasu do czasu można wyskoczyć do kina, zwłaszcza, że w styczniu pojawi się kilka naprawdę świetnych produkcji. Ciekawi o czym mowa? Sprawdźcie poniżej.

4 stycznia

Mój piękny syn
Reżyseria: Felix van Groeningen
Scenariusz: Felix van Groeningen, Luke Davies
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Na podstawie powieści Davida Sheffa - Cudowny chłopiec. Mój uzależniony syn
Premiera światowa:
7 września 2018
W rolach głównych: Steve Carell (David Sheff), Timothee Chalamet (Nic Sheff), Amy Ryan (Vicki Sheff), Maura Tierney (Karen Barbour)
Opis: Mój piękny syn opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

Zwiastun:

Bumblebee
Reżyseria: Travis Knight
Scenariusz: Christina Hodson
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Premiera światowa: 20 grudnia 2018
W rolach głównych: Hailee Steinfeld (Charlie)
Opis: Rok 1987. Na jednej z kalifornijskich plaż Bumblebee znajduje azyl na złomowisku. Tymczasem Charlie, dziewczyna u progu dorosłości, próbuje zrozumieć świat, wciąż szukając w nim dla siebie miejsca i roli. Na wspomnianym złomowisku znajduje zdezelowanego, rdzewiejącego Bumblebee. Kiedy udaje jej się go odrestaurować, szybko orientuje się, że Bumblebee nie jest zwykłym żółtym "garbusem".

Zwiastun:

Zabawa, zabawa
Reżyseria: Kinga Dębska
Scenariusz: Kinga Dębska, Mika Dunin
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska
Premiera światowa: 20 września 2018
W rolach głównych: Agata Kulesza (Dorota), Dorota Kolak (Teresa), Maria Dębska (Magda), Marcin Dorociński (Jerzy), Barbara Kurzaj (Beata)
Opis: 40-letnia prokurator Dorota pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk. Studentka Magda lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy - każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

Zwiastun:

11 stycznia

Underdog

Reżyseria: Maciej Kawulski
Scenariusz: Mariusz Kuczewski
Gatunek: Sportowy
Produkcja: Polska
Premiera światowa: 11 stycznia 2019
W rolach głównych: Eryk Lubos (Borys "Kosa" Kosiński), Mamed Khalidov (Dani Takaev), Aleksandra Popławska (Nina), Emma Giegżno (Sonia), Janusz Chabior (trener Kosy)
Opis: Borys "Kosa" Kosiński jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość.

Zwiastun:

18 stycznia


Glass

Scenariusz i reżyseria: M. Night Shyamalan
Gatunek: Thriller
Produkcja: USA
Premiera światowa: 16 stycznia 2019
W rolach głównych: James McCoy (Kevin Wendell Crumb/ Bestia/ Patricia/ Dennis/ Hedwig/ Barry/ Jade/ Orwell/ Heinrich/ Norma), Bruce Willis (David Dunn), Samuel L. Jackson (Elijah Price/ Pan Glass)
Opis: Strażnik David Dunn, wykorzystując swoje nadprzyrodzone zdolności, tropi człowieka o wielu osobowościach.

Zwiastun:

Dom, który zbudował Jack
Scenariusz i reżyseria: Lars von Trier
Gatunek: Dramat
Produkcja: Dania, Francja, Niemcy, Szwecja
Premiera światowa: 14 maja 2018
W rolach głównych: Matt Dillon (Jack)
Opis: Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

Zwiastun:

25 stycznia

Maria, królowa Szkotów
Reżyseria: Josie Rourke
Scenariusz: Michael Hirst, Beau Willimon
Gatunek: Dramat historyczny, biograficzny
Produkcja: Wielka Brytania
Premiera światowa: 8 listopada 2018
W rolach głównych: Saoirse Ronan (Maria Stuart), Margot Robbie (królowa Elżbieta I)
Opis: Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.

Zwiastun:

Złe zachowanie Cameron Post
Reżyseria: Desiree Akhavan
Scenariusz: Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Na podstawie powieści Emily M. Danforth - The miseducation of Cameron Post
Premiera światowa: 22 stycznia 2018
W rolach głównych: Chloe Grace Moretz (Cameron Post), Sasha Lane (Jane Fonda), Forrest Goodluck (Adam Red Eagle)
Opis: Chloë Grace Moretz jako nastolatka, którą opiekunowie umieszczają w ośrodku zajmującym się nawracaniem młodzieży. W przypadku Cameron "grzechem" był romans z najlepszą przyjaciółką. Szefem ośrodka jest ''nawrócony "gej, który choć pełen dobrych intencji nie widzi, że jego podopieczni mają problem przede wszystkim z samoakceptacją. Cameron poznaje na miejscu nieco nadgorliwą Erin oraz dwa wolne duchy - Adama i Jane Fondę. Razem próbują znaleźć sobie miejsce w nowym domu i nie zwariować. Podpatrując dole i niedole pensjonariuszy, poznajemy też wydarzenia, które doprowadziły Cameron do tego miejsca.

Zwiastun:

Nienawiść, którą dajesz
Reżyseria: George Tillman Jr.
Scenariusz: Audrey Wells
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Na podstawie powieści Angie Thomas Nienawiść, którą dajesz
Premiera światowa:
7 września 2018
W roli głównej: Amandla Stenberg (Starr Carter)
Opis: Starr Carter nieustannie balansuje między dwoma światami: biedną, w przeważającej części czarną dzielnicą, w której mieszka a bogatą, w większości białą szkołą, do której uczęszcza. Chwiejna równowaga między tymi światami zostaje nieodwołalnie zakłócona, gdy Starr staje się świadkiem, jak policjant śmiertelnie rani jej najlepszego przyjaciela z dzieciństwa, Khalila. W obliczu presji ze strony społeczności, Starr musi odnaleźć swój własny głos i stanąć w obronie wszystkiego, co uważa za słuszne.

Zwiastun:

O psie, który wrócił do domu
Reżyseria: Charles Martin Smith
Scenariusz: W. Bruce Cameron, Cathryn Michon
Gatunek: Familijny
Produkcja: USA
Na podstawie powieści W. Bruce'a Camerona O psie, który wrócił do domuPremiera światowa: 10 stycznia 2019 
Opis: Poruszająca historia Belli, psa, który pokonał 400 mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach. Jego książki okupowały szczyt listy bestsellerów The New York Timesa przez wiele tygodni, jedna z nich spędziła na tej prestiżowej liście… ponad rok!

Zwiastun:

Jak widzicie kilka premier, które zwróciły moją uwagę. A Wy na co czekacie?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.