4 stycznia 2020

Chodźmy do kina! #1 - styczeń '20


Początek roku zazwyczaj jest dość intensywny dla kinomanów. Z każdej strony "atakują" produkcje, które mają nadzieję na nominacje oscarowe. Podobnie jest w tym roku, jednak muszę przyznać, że niewiele z nich mnie zainteresowały... Sprawdźcie co ciekawego pojawi się na dużym ekranie w styczniu 2020 roku :)

3 stycznia

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
Scenariusz: Krzysztof Gureczny
Reżyseria: Maciej Kawulski
Gatunek: Sensacyjny
W rolach głównych: Marcin Kowalczyk (Bohater), Tomasz Włosok ("Walden"), Natalia Szroeder (Magda)
Opis: "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

Zwiastun:

Sokół z masłem orzechowym
Scenariusz i reżyseria: Tyler Nilson, Mike Schwartz
Gatunek: Obyczajowy
W rolach głównych: Dakota Johnson (Eleanor), Shia LaBeouf (Tyler), Zack Gottsagen (Zak)
Opis: Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Ma już nawet specjalną ksywkę: Sokół z masłem orzechowym! Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Zwiastun:

10 stycznia

Tajni i fajni
Scenariusz: Brad Copeland
Reżyseria: Troy Quane, Nick Bruno
Gatunek: Animacja
W rolach głównych: Will Smith (Lance Sterling), Tom Holland (Walter Beckett)
Opis: "Tajni i fajni" to animowana komedia, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy. Superagent Lance Sterling (Will Smith) i naukowiec Walter Beckett (Tom Holland) są niemal dokładnymi przeciwieństwami. Lance jest pewny siebie, elegancki i obyty. Walter natomiast nie jest zbyt kontaktowy, ale nadrabia to sprytem i inwencją, wynajdując niesamowite gadżety, które Lance wykorzystuje podczas swych niezwykłych misji. Wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, gdy Walter i Lance odkrywają, że dziwnym zrządzeniem losu muszą polegać na sobie w całkiem nowy sposób. A jeśli ta niedobrana para nie sprawdzi się jako zgrany duet, cały świat znajdzie się w niebezpieczeństwie... 

Zwiastun:

17 stycznia

Psy 3. W imię zasad
Scenariusz i reżyseria: Władysław Pasikowski
Gatunek: Sensacyjny
W rolach głównych: Bogusław Linda (Franz Maurer), Cezary Pazura (podporucznik Waldemar Morawiec "Nowy"), Marcin Dorociński (Wit)
Opis: Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

Zwiastun:

Gorący temat
Scenariusz: Charles Rodolph
Reżyseria: Jay Roach
Gatunek: Biograficzny
W rolach głównych: Charlize Theron (Megyn Kelly), Nicole Kidman (Gretchen Carlson), Margot Robbie (Kayla Pospisil)
Opis: Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

Zwiastun:

24 stycznia

Jojo Rabbit
Scenariusz i reżyseria: Taika Waititi
Gatunek: Tragikomedia
W rolach głównych: Roman Griffin Davis (Jojo), Thomasin McKenzie (Elsa), Scarlett Johansson (Rosie), Taika Waititi (Adolf), Sam Rockwell (kapitan Klenzendorf), Rebel Wilson (Panna Rahm), Alfie Allen (Finkel), Stephen Merchant (Deertz)
Opis: Gdy niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis jako Jojo) znajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.

Zwiastun:

Bad Boys for Life
Scenariusz: Joe Carnahan, Chris Bremner
Reżyseria: Adil El Arbi, Bilall Falah
Gatunek: Sensacyjny
W rolach głównych: Will Smith (Mike Lowrey), Martin Lawrence (Marcus Burnett)
Opis: Marcus Burnett i Mike Lowery ponownie łączą siły, gdy albański najemnik obiecuje im zemstę za śmierć brata.

Zwiastun:

1917
Scenariusz: Sam Mendes, Krysty Wilson-Cairns
Reżyseria: Sam Mendes
Gatunek: Dramat wojenny
W rolach głównych: Richard Madden (porucznik Joseph Blake), Andrew Scott (porucznik Leslie), Colin Firth (gen. Erinmore), Benedict Cumberbatch (płk McKenzie)
Opis: Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

Zwiastun:

Richard Jewell
Scenariusz: Billy Ray
Reżyseria: Clint Eastwood
Gatunek: Biograficzny
W rolach głównych: Sam Rockwell (Watson Bryant), Kathy Bates (Bobi Jewell), Jon Hamm (Tom Shaw), Olivia Wilde (Kathy SCruggs), Paul Walter Hauser (Richard Jewell)
Opis: "Richard Jewell" to oparty na prawdziwej historii film w reżyserii Clinta Eastwooda, który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonuje się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna. Dodatkowo nie pomaga mu fakt, że Richard podchodzi zbyt ufnie do tych, którzy próbują go zniszczyć. 

Zwiastun:

31 stycznia

Małe kobietki
Scenariusz i reżyseria: Greta Gerwig
Gatunek: Melodramat
Na podstawie powieści Louisa May Alcott Małe kobietki
Zwiastun:

Jak widzicie, premier jest sporo. Niektórych nie mogę się doczekać, do kilku z nich podchodzę z sceptycyzmem.. A Wy? Na co czekacie? 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.