21 stycznia 2020

Kasie West - Chłopak na zastępstwo

Gia Montgomery to jedna z najpopularniejszych dziewczyn w miejscowym liceum, która na dodatek umawia się ze starszym mężczyzną, o którym wiedzą wszyscy jej znajomi. W momencie, gdy chce go im przedstawić, on na parkingu w dniu balu maturalnego zrywa z nią. Sytuacja wydaje się być bez wyjścia, jednak nagle w jednym z samochodów wypatruje nieznajomego. Chłopak zgadza się wcielić w życie jej szalony plan, jednak co w sytuacji gdy wszystko wymknie się spod kontroli?

Kasie West pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest autorką i mamą na pełny etat. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji – wikeboardingowi. Na naszym rodzimym rynku wydawniczym zadebiutowała powieścią Chłopak na zastępstwo, a do tej pory wydano 12 książek jej autorstwa. 

Do tej pory przeczytałam 7 z 12 powieści West. Każda z nich miała to coś, przez co ich lektura była dość przyjemna. Niektóre podobały mi się bardziej, inne mniej, jednak nigdy nie było mi po drodze z debiutem autorki. Gdy w końcu udało mi się ją dorwać przeczytałam ją w jedne popołudnie. Powieść utrzymana jest w podobnym tonie jak te, które przeczytałam wcześniej. Lekka historia, w dużym stopniu żartobliwa, która niesie ze sobą przesłanie. Główna bohaterka stanowi symbol współczesnej młodzieży, której życie kręci się wokół lajków i social mediów. Większość z nich jest zadufana w sobie, powierzchowna i dąży do celu  poprzez wykorzystywanie innych. Najważniejsza jest dla nich popularność, liczba znajomych i fejm. 

Trzeba przyznać, że Kasie West ma dar do tworzenia ciekawych kreacji bohaterów, co zauważyłam już we wcześniejszych powieściach autorki. Tym razem nie było inaczej, jednak największe wrażenie wywarł na mnie Hayden, który ujął mnie ciepłem, pogodnym usposobieniem i poczuciem humoru. 

Podsumowanie: Chłopak na zastępstwo to lekka lektura idealna na leniwe popołudnie. Czyta się ją niezwykle szybko, a prosta fabuła pozwoliła mi się zrelaksować po ciężkim tygodniu w pracy. Z pewnością jeszcze sięgnę po inne powieści Kasie West.


Autor: Kasie West
Tytuł: Chłopak na zastępstwo
Tytuł oryginału: The Fill-in Boyfriend
Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Liczba stron: 400
Premiera: 6 lipca 2016 
Wydawca: Feeria Young

Chłopak na zastępstwo [Kasie West]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.