O mnie/ Współpraca


O mnie słów kilka…

Mam na imię Iwona i cieszę się drogi Czytelniku, że zajrzałeś na moją stronę! :)

Na co dzień pracuję w organach wymiaru sprawiedliwości, jednak jak wiadomo - nie samą pracą żyje człowiek. Po powrocie do mieszkania staram się znaleźć chociażby pół godziny by odpocząć by lekturze książki, ale czas przy czytaniu płynie bardzo szybko.

Miłość do książek zaczęła się już w dzieciństwie, kiedy to mama/ciocia/ babcia czytały mi na dobranoc bajki Andersena lub braci Grimm. Później sama wybierałam sobie lektury, które polecała mi mama. To właśnie dzięki niej poznałam Pana Samochodzika, Anię z Zielonego Wzgórza oraz Harry’ego Pottera. Nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilkunastu stron, dlatego zazwyczaj mam przy sobie jakąś powieść lub sięgam po telefon, na którym znajduje się zawsze kilka e-booków (tak na czarną godzinę ;)). Jestem typowym molem książkowym, który powtarza sobie co wieczór: „Jeszcze jeden rozdział i pójdę spać”.. Cóż, w takich chwilach najczęściej kończę książkę i idę spać jakieś 2-3 godziny później, ale to nic! W końcu czego nie robi się dla dobrej książki? :D Poza tym jestem uzależniona od kupowania nowych powieści. Po prostu jak widzę promocję, to nie potrafię przejść obok niej obojętnie, z czego śmieje się moja mama oraz przyjaciółki. Ale taki żywot książkoholika, prawda? To jest również idealny sposób na stworzenie wymarzonej biblioteczki.

O blogu

Blog powstał w 2013 roku pod wpływem impulsu. Pamiętam, że to właśnie przyjaciółka namówiła mnie do tego, bym założyła własną stronę, bym mogła tutaj dzielić się własnymi przemyśleniami na temat przeczytanych książek. To w dużej mierze dzięki niej piszę i nawet udaje mi się przełamać brak weny (dzięki Luśka! Xd). Prowadzę bloga prawie 3 lata, stopniowo dodaję różne cykle, lubię również brać udział w wyzwaniach czytelniczych, dzięki których sięgam po powieści, których sama bym nie wybrała ;)

Co czytam?

Trzy lata temu nie byłoby tego za dużo. Dzięki prowadzeniu bloga otworzyłam się na inne gatunki, o których kilka lat temu bym nawet nie pomyślała. Podobnie jest z polskimi pisarzami. Dawniej w ogóle po nich nie sięgałam, jednak dzięki Remigiuszowi Mrozowi i powieści mojej przyjaciółki „Garść pierników, szczypta miłości” przekonałam się, że naprawdę warto sięgać po rodzimych twórców.

Do niedawna sięgałam głównie po literaturę obyczajową i romanse. Pomimo wieku, często czytam młodzieżówki, wszelkiego rodzaju dystopie. Jednakże zauważyłam, że na przestrzeni ostatniego roku mój gust czytelniczy uległ znacznej zmianie. Aktualnie najchętniej sięgam po literaturę faktu, reportaże (najczęściej te związane z kryminalistyką 😅) oraz kryminały, jednak nigdy nie pogardzę dobrą powieścią młodzieżową i książkami ulubionych autorek obyczajowych :)

Moje recenzje możecie znaleźć na:
·         Blogu: www.ja-ksiazkoholik.blogspot.com
·         Lubimyczytac.pl: http://lubimyczytac.pl/profil/122294/iwona
·         Goodreads.com: https://www.goodreads.com/user/show/50735956-iwona
·         Fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/ja.ksiazkoholik/
·         Empik.pl
·         Bookhunter.pl

Współpraca

Z chęcią nawiążę współpracę z wydawnictwami polegającą na pisaniu opinii książek lub organizacji konkursów. Recenzje publikuję maksymalnie do trzech tygodni od momentu otrzymania egzemplarza (uzależnione jest to przede wszystkim od nawału obowiązków w pracy i wolnego czasu po niej).

Bezpośredni kontakt: ja.ksiazkoholik93@gmail.com

Do tej pory zaufali mi:

  Księgarnia Matras (zakończona)

Wydawnictwo Sine Qua Non (jednorazowa)

Wydawnictwo Muza (jednorazowa)

Wydawnictwo Otwarte (jednorazowa)

Wydawnictwo Literackie (jednorazowa)

  Wydawnictwo Fabuła Fraza (jednorazowo)

 Wydawnictwo Feeria (stała)

Business&Culture (stała)

Wydawnictwo HarperCollins Polska (stała)

Grupa Helion (stała)

Portal BookHunter.pl (stała)

Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo M


Wydawnictwo Albatros (stała)
Wydawnictwo Czwarta Strona (okazjonalna)Bardzo dziękuję za zaufanie!
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.